Łatwy zwrot towaru
Regulacja termostatem: | Nie |
Zapłon: | Piezo |
Rodzaj PALIWA: | propan-butan,zaleca się użycie wyłącznie propanu |
Ciśnienie: | 0,3 bar |
Max. Wydajność: | 10 kW (12.900 Kcal/h ) |
Max. Zużycie PALIWA: | 0,75 kg/h |
Przepływ powietrza: | 300 m³/h |
Moc silnika : | 0,029 kW |
Prąd znamionowy: | 0,19A |
Napięcie.: | 230V/50Hz |
Maksymalna średnica ściernicy: | 50 x 20 x 29 cm |
Waga.: | 5,2 kg |
Nagrzewnica gazowa MASTER BLP 10 M
Nagrzewnice gazowe- zasilane gazem propan-butan o mocach od 15kW (model BLP 15M) do 100kW (model BLP 100E). Używane głównie w pomieszczeniach dobrze przewietrzanych, doskonale spełniają swoją funkcję w wielu miejscach, np budynkach inwentarskich, szklarniach itp, itd. Czołową zaletą jest 100% efektywność. Stosowane zarówno w małych pomieszczeniach, jak i halach magazynowych- wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba szybkiego i ekonomicznego ogrzania powietrza. Przenośne, profesjonalne nagrzewnice- komfort ogrzewania za nieduże pieniądze. W standardowym wyposażeniu z nagrzewnicą znajduje się LPG reduktor ciśnienia z zaworem bezpieczeństwa oraz 1,5 metrowy przewód gazu gotowy do podłączenia.
Zalety nagrzewnicy MASTER BLP 10 M:
prawie 100% efektywność
natychmiastowa gotowość operacyjna
wygodna w obsłudze i konserwacji
czyste spalanie
obudowa pokryta trwałym lakierem
izolacyjna osłona termiczna
urządzenie przenośne
silnik z wyłącznikiem termicznym
termostat przegrzania
mocna i wytrzymała konstrukcja
obudowa nie nagrzewa się
modele BLP10M / BLP14M / BLP25M - brak regulacji mocy
NOWA WERSJA: zoptymalizowano położenie termostatu przegrzania
Dobór gazu do nagrzewnicy gazowej MASTER BLP 10 M:
Nagrzewnice mogą być zasilane propanem, lub propan-butanem, przy czym zaleca się stosowanie samego propanu. Różnica między tymi gazami to cena i kaloryczność obu gazów- na propanie nagrzewnica jest bardziej wydajna, a to znaczy, że spalany gaz daje większa energię cieplną w jednostce czasu.
Aby uniknąć efektu szronienia butli z gazem, należy używać odpowiednio dużej butli w stosunku do mocy nagrzewnicy. (Szronienie występujące przy wykorzystaniu zbyt małej butli spowodowane jest charakterem przemiany termodynamicznej zachodzącej podczas rozprężania gazu.) Zaleca się dobieranie butli do mocy nagrzewnicy w stosunku: 1 kg gazu / 1 kW mocy grzewczej. Nagrzewnica BLP10M (10kW) powinna być podłączona do butli 10kg (butle takie nie występują, więc potrzeba butle 11kg) i wtedy nie wystąpi efekt szronienia butli ani zamarzania reduktora.