Darmowa dostawa od 400,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

KLINGSPOR

( ilość produktów: 6 )

Profesjonalni użytkownicy narzędzi ściernych potrzebują w swej codziennej pracy przede wszystkim jednego: profesjonalnych narzędzi. I chodzi przy tym - w zależności od zastosowania - o optymalną trwałość, agresywność, wysoką jakość powierzchni obrabianej oraz właściwą relację ceny do wydajności.

Od ponad 110 lat KLINGSPOR należy do wiodących na świecie producentów wysokiej jakości narzędzi ściernych. Pełną sukcesów historię przedsiębiorstwa wyznaczają w pierwszym rzędzie dwa czynniki - tradycja i innowacja.

Dzięki innowacjom udaje się firmie KLINGSPOR ciągle podnosić jakość i bezpieczeństwo procesów roboczych swoich klientów oraz wydajność swoich narzędzi. Jako sukcesy firmy KLINGSPOR można zaliczyć zaprojektowanie pierwszego wodoodpornego papieru ściernego i wynalezienie stosowanych obecnie w milionach sztuk na całym świecie tarcz do cięcia i szlifowania o wysokich prędkościach obrotowych.

KLINGSPOR wie, jakie wymagania musi spełnić narzędzie ścierne w różnych zakresach jego zastosowania i zoptymalizował swoje wyroby, dostosowując je do tych wymagań.

Tarcze do cięcia i szlifowania KRONENFLEX

 

Marka KRONENFLEX to synonim szybkoobrotowych tarcz do cięcia i szlifowania. Wraz z wynalezieniem stosowanych obecnie na całym świecie tarcz do cięcia i szlifowania o wysokich prędkościach obrotowych na początku lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, Carl Klingspor wyznaczył nowe kryteria obróbki metalu. Upłynęło wiele lat, zanim zaprojektowano gotowe do produkcji seryjnej szlifierki kątowe o wymaganej prędkości cięcia.

Nazwa KRONENFLEX składa się z dwóch pojęć: KRONE (korona) pochodzi od symbolu miasta Siegen, w którym firma miała swoją siedzibę od jej powstania w roku 1893 do przeprowadzki w roku 1954. FLEX pochodzi od projektanta szybkoobrotowej szlifierki kątowej, firmy Ackermann und Schmidt, która z inicjatywy Carla Klingspora zajmowała się tematem szybkoobrotowych maszyn.

Tarcze do cięcia i szlifowania KRONENFLEX występują w trzech klasach jakości: 

Extra: idealna relacja ceny do wydajności; zastosowanie uniwersalne

Supra: profesjonalne wyroby o bardzo długim okresie trwałości oraz wysokich prędkościach cięcia

Special: wysoko wydajne wyroby do zastosowań specjalnych w przemyśle i rzemiośle

Budowa i skład

Składniki tarcz do cięcia i szlifowania są identyczne. Jedynie ich ilość jest bardzo różna. Tarcze do szlifowania posiadają ponadto dodatkowe wzmocnienie z włókna szklanego, ponieważ w czasie szlifowania występuje znacznie wyższe obciążenie boczne niż przy cięciu. Dlatego też tarcze do szlifowania są i muszą być znacznie grubsze niż tarcze do cięcia. Tarcze do szlifowania KLINGSPOR mają grubość od 4 mm - 8 mm, tarcze do cięcia od 1 mm - 3,5 mm. Stosowane obecnie ziarna powstają wyłącznie w wyniku produkcji syntetycznej. Ziarna syntetyczne zachowują w odniesieniu do ich ciągliwości i właściwości skrawających znacznie bardziej równomierną jakość i mają duży wpływ na charakterystykę pracy tarczy. W tarczach do cięcia i szlifowania stosuje się elektrokorund, węglik krzemu oraz od niedawna również elektrokorund cyrkonowy. Kolejnymi komponentami tarcz do cięcia i szlifowania są żywice (w formie płynnej i suchej) oraz wypełniacze. Pod pojęciem wypełniaczy kryją się dodatki modyfikujące. Poprzez dodanie wypełniaczy można mieć wpływ na określone właściwości tarcz, na przykłąd wydajność cięcia lub wytrzymałość na rozerwanie.

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.68 / 5.00 1916 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-20
Polecam, bardzo sprawna i terminowa obsługa zamówienia.
2024-07-11
Super szybka obsługa ,towar wysłany bardzo szybko. Polecam
pixel